A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Міський відділ освіти
виконавчого комітету Першотравенської міської ради

Безпека життєдіяльності

Учасники освітнього процесу, бережіть своє життя! Будьте обережні на воді!

Нещасні випадки на воді, як правило, трапляються через порушення правил безпечного відпочинку. Більшість людей гине під час купання в непристосованих для цього місцях, а також внаслідок аварійних ситуацій на плавзасобах.

Вода помилок не прощає, тому необхідно знати елементарні норми поведінки і беззаперечно їх виконувати:

- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

- не запливайте за буї, відчувши втому перепочиньте: переверніться на спину і підтримуйте себе на плаву легкими рухами рук;

- потрапивши в течію, не слід з нею боротися: пливіть вниз по течії під невеликим кутом, поступово наближаючись до берега;

- не губіться потрапивши у водоверть: наберіть побільше кисню в легені, якомога глибше пірнайте і потужним ривком спробуйте випірнути убік;

- не допускайте грубих ігор під час купання;

- не залишайте дітей без догляду;

- обережно плавайте на надувних виробах: вітром чи течією їх може віднести далеко від берега.

Пам’ятайте: паніка – головна причина усіх бід: не метушіться, заспокойтеся і подумайте, яким чином підвищити плавучість плавзасобу, що зробити аби більш впевнено триматися на воді.

Телефон рятувальної служби - 101.

 

Команда Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 отримала подарунок за участь у Всеукраїнському змаганні шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30»

    

7 липня 2021 року за активну участь у Всеукраїнському змаганні шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30» команда Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 отримала від ГО "Трафік Челендж" у подарунок комплект світлоповертальних жилеті та увійшла до 100 найкращих шкіл України.

Закликаємо: "Дотримуйтесь правил дорожнього руху".

 

 

Команда Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 отримала Подяку за участь у Всеукраїнському змаганні шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30»

        

15 червня 2021 року підведено підсумки Всеукраїнського змагання шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30». У змаганнях було зареєстровано 558 команд із різних куточків України серед яких і команда № 0341 Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.     ФОТОЗВІТ

У рамках ІІІ етапу Хештег-Марафону командою № 0341 та групою підтримки було реалізовано інфраструктурний проєкт, на території школи облаштовано велопарковку. Тепер у працівників, учнів, батьків та гостей школи завжди буде можливісь припаркувати свій двоколісний транспорт.

Вітаємо команду № 0341 Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 та всіх, хто був причетний до участі у змаганнях.

 

Безпека під час літніх канікул 2021 року

Відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 12.02.2015 № 80/0/212-15 «Про вдосконалення заходів безпеки у навчальних закладах області» та з метою посилення контролю за збереженням життя й здоров'я здобувачів освіти, дотримання вимог  охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій серед учасників освітнього процесу під час літніх канікул у закладах освіти міста проведено:

- первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності щодо дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, норм виробничої санітарії, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об'єктах залізничної інфраструктури, правил поводження на річках і водоймах, поведінки в умовах підвищеної температури, попередження випадків перегрівання на сонці, дій у випадку надзвичайних ситуацій;

- інформаційну роботу щодо попередження нещасних випадків під час літнього відпочинку;

- роз'яснення щодо інформування міського відділу освіти у випадках виникнення надзвичайних ситуацій на об'єктах освіти, травмування працівників, здобувачів освіти  відповідно до Табеля термінових та строкових донесень Міністерства освіти і науки України з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності.

 

У закладах освіти проведено Тиждень безпеки дорожнього руху 

  

На виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 року № 1360-р, відповідно до листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 16.03.2021 № 1760/0/211-21 «Для врахування в роботі»  з 17 по 21 травня 2021 року у закладах освіти міста були проведені заходи в рамках Тижня безпеки дорожнього руху:

21 травня 2021 року проведено єдиний національний урок/заняття «Будь помітним на дорозі»;

проведено бесіди з батьками учнів/вихованців, акцентовано увагу на проблему щодо забезпечення захисту життя та здоров'я дітей в процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки;

проведено цикл виховних заходів з безпеки дорожнього руху у формі бесід, вікторин, конкурсів, творчих робіт, заочних подорожей, уявних мандрівок, інсценізацій, рольових і сюжетних ігор, створення відеороликів соціальної реклами;

розміщено листівки (пам'ятки), інформаційні плакати з питань правил користування громадським транспортом та поведінки у ньому, попередження дитячого дорожньотранспортного травматизму;

проведено індивідуальні та групові профілактичні бесіди з учнями/вихованцями, що мають велосипеди, скейти, з питань безпеки дорожнього руху.

 

Важливість використання світлоповертальних елементів учасниками освітнього процесу 

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 30.04.2021 № 1/9-227 щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року, телефонограми департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 05.05.2021 № 131 щодо використання у темний час доби та в умовах недостатньої видимості пішоходами світлоповертальних елементів або наявності на одязі таких елементів у закладах освіти міста проведено ряд бесід з учасниками освітнього процесу про важливість наявності у вихованців та учнів закладів дошкільної, загальної середньої освіти світлоповертальних елементів.

Світлоповертальні стрічки, наліпки, жилети або елементи на самому одязі відтепер у темний час доби та в умовах погіршеної видимості мають носити всі пішоходи. Зокрема, це стосується людей, які рухаються проїжджою частиною або узбіччям.Світлоповертальні елементи роблять пішоходів видимими для водіїв автівок. Їхнє носіння може зменшити кількість ДТП і зробити рух на дорозі безпечнішим. 

 

Команда Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 стала учасником Всеукраїнського змагання шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30»

    

Відповідно до листа громадської організації «Траффік Челлендж» з 15 квітня по 15 червня 2021 року в Україні вдруге проходить Всеукраїнське змагання шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30», яке реалізуэться в рамках Національної програми «Traffic Challenge» та II Десятиріччя дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН.

Активними учасниками Всеукраїнського змагання шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30» стала команда Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1. 

Хештег #Love30 - це гасло цьогорічного Всесвітнього тижня з безпеки дорожнього руху. 

Хештег-Марафон #SafetyChallenge - це змагання шкільних команд з усієї України. Команди проводитимуть громадські молодіжні акції з безпеки дорожнього руху за участю школярів усіх вікових категорій, а також педагогів та батьків. Фото- та відео- звіти про виконання кожного етапу команди публікуватимуть у Facebook та Instagram з хештегами #SafetyChallenge та #Love30.

Цілями Хештег-Марафону є:

стимулювати поширення якісної освіти з дорожньої безпеки;

заохотити дітей та молодь активно втручатися у питання власної безпеки;

масово та оперативно підняти рівень безпекової грамотності населення України.

Інструктаж щодо безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами

     

На виконання наказу ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області від 05.02.2021 № 62 «Про реалізацію основних заходів з протимінної діяльності у 2021 році та проведення спеціальних вибухових робіт», відповідно до листа Першотравенського міського відділу Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області від 13.04.2021 № 73 «Про проведення інструктажу щодо попередження нещасних випадків через ВНП» в період з 19.04.2021 по 23.04.2021 у закладах дошкільної освіти проведено інструктажі, бесіди, заняття з працівниками та вихованцями щодо безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами.        ФОТОЗВІТ

Зазначені заходи проводились з дотриманням протиепідемічних заходів.

 

Основи безпеки життєдіяльності

Памятайте! Ваша безпека та безпека оточуючих залежить від дотримання правил безпеки життєдіяльності. Переглянути презентацію

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень