A A A K K K
людям з порушенням зору
Міський відділ освіти
виконавчого комітету Першотравенської міської ради

Безпека життєдіяльності

Проведено інформаційно-практичні навчання «Basic Life Support – ключові базові дії для підтримки життя» для педагогів закладів освіти міста

         

5 січня 2022 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників організовано проведення інформаційно-практичних навчань з надання першої домедичної допомоги для педагогів закладів освіти міста.

Навчання проводила сертифікований рятувальник-інструктор Мальтійської Служби Олена Мельник (м.Кам’янське), яка має досвід роботи на десятках масових заходів та сотні годин інструкторської діяльності. Навчальний курс «Basic Life Support – ключові базові дії для підтримки життя» проведено за сертифікованою програмою Євросоюзу з використанням сучасного навчального обладнання та засобів порятунку.

Під час заходу було розкрито юридичні аспекти щодо надання допомоги в екстренних ситуаціях, опрацьовано Закон України “Про екстрену медичну допомогу”  від 5 липня 2012 року № 5081-VI, ст 136 ККУ «Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані», тощо.

Присутні ознайомилися із принципами виклику швидкої допомоги, ранжуванням викликів за критеріями розподілу звернень залежно від стану пацієнта стосовно надання екстреної медичної допомоги. На прикладах було розібрано стан загрози життю людини та алгоритм дій щодо надання допомоги у такому випадку.

Під час практичних занять педагоги опанували навички звільнення дихальних шляхів у першій допомозі, навички ресусцитаційних дій, а саме непрямого масажу серця. Кожен з учителів навчився застосувати портативний дефібрілятор, який дозволяє виконати ресусцитаційні дії, що впливають на серце короткочасним потужним електроімпульсом та нормалізують частоту скорочення і розслаблення серцевого м'яза. Опановано навички надання допомоги при непрохідності дихальних шляхів. Усі практичні навички учасники заходу відпрацьовували на реанімаційних тренажерах дорослої людини, підлітка та немовляти.

Друга частина навчань була присвячена окремим невідкладним станам людини, а саме: знепритомненням, судомам, інфаркту міокарда, інсульту, зовнішнім кровотечам, ампутаціям, переломам та діям щодо надання допомоги при цих станах.

Загалом у заході взяли участь понад 35 педагогів міста, які здали іспити та отримали сертифікати. Навчання проведені з дотриманням карантинних вимог.

Довідково: Мальтійська служба допомоги – благодійна волонтерська організація основними напрямками роботи якої є медичне рятівництво, проведення курсів з надання першої домедичної допомоги, допомога військовим, допомога дітям, допомога людям з особливими потребами, а також благодійна кухня.

 

Безпечні зимові канікули для учасників освітнього процесу

Заклади освіти міста ведуть роботу з учасниками освітнього процесу щодо безпечної поведінки під час новорічних та різдвяних свят, коли відбувається багато заходів та активностей, які підвищують ризик виникнення надзвичайних ситуацій. Зокрема, наголошують на обережному поводженні з ялинкою та ялинковими прикрасами, можливому перевантаженні розеток, небезпеці від залишених без нагляду ввімкнених гірлянд та електроприладів. Нагадують про заборону використання феєрверків, петард та інших піротехнічних виробів.

Кожен учасник освітнього процесу повинен пам'ятати, що в разі пожежі треба телефонувати за номером 101.

МОН нагадує школам про заборону феєрверків

Рятувальники попереджають громадян про наслідки використання піротехнічних виробів

Державна служба з надзвичайних ситуацій радить відмовитися від використання петард, салютів та феєрверків у Різдвяні свята для уникнення трагічних випадків

 

Важливо знати та дотримуватись правил поведінки у зимовий період

Зима дуже красива і неперевершена пора року. Безліч людей любить зиму більше ніж літо, оскільки краса цієї пори року зачаровує. Сніжинки, що падають з голубого неба, лід, який покривається на поверхні доріг, бурульки, що звисають з дахів будинків, гаражів та інших приміщень – все це дуже красиво. Але для того, щоб свята та Рздвяні канікулли канікули були веселими і корисними необхідно памятати про безпечну поведінку. 

У сильний мороз, щоб не отримати обмороження та переохолодження:

Одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька тонших речей замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко завжди можна зняти одну з кофт. Одяг має бути цілком вільним.

Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте одягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.

Рухайтеся аби посилити кровообіг у мерзнучих судинах. Можна пострибати з ноги на ногу – тільки не дуже енергійно, це може зашкодити переохолодженим тканинам.

Не перевтомлюйтесь. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню.

Категорично забороняється:

Торкатися металу голими руками. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас і, у місці зіткнення, може виникнути обмороження.

Як уберегтися від значних неприємностей під час ожеледиці?

Пам′ятайте:

- кращими для льоду є взуття з підошвами із мікропористої та іншої м′якої основи, без високих підборів;

- ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву, не тримайте руки у кишенях;

- обходьте металеві кришки люків;

- не прогулюйтеся по самому краю проїжджої частини дороги;

- не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледецю (в цей період значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить, як мінімум, до каліцтв);

- тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару, остерігайтеся бурульок.

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах. Пересуваючись містом в період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових нагромаджень. По можливості необхідно триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху.

Будьте пильними! Не будьте байдужими! Бережіть своє життя!

 

Важливість світлоповертальних елементів та безпека наших дітей на догозі в зимовий період

    

Пішоходи, пам’ятайте!

Рухаючись тротуаром не поспішайте, не біжіть, можете підковзнутися і впасти.

Не ходіть у відлигу поблизу будівель, з яких може обвалитися сніг або впасти бурулька.

Ніколи не ковзайтеся на дорозі, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.

Під час переходу дороги будьте особливо пильними. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Починайте рухатися, коли транспортні засоби вже зупинилися.

Ніколи не перебігайте дорогу, навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти особливо небезпечно.

Не варто закривати собі огляд капюшоном.

Одягайте взуття з м’якою пористою підошвою, а якщо є змога − зимове взуття з шипами.

Обходьте транспортні засоби дуже уважно за умов обмеженої чи недостатньої видимості.

Важливо! У темну пору доби користуйтесь світловідбивними елементами та носіть світлий одяг. Пам’ятайте: у чорному одязі вас буде помітно лише за 30-50 метрів, а у дощову погоду видимість може падати до 5-25 метрів. Уночі при зустрічному роз’їзді фари автівок сліплять один одного, тому ви будете невидимими для водія практично до дистанції 10 метрів.

 

Учасники освітнього процесу, бережіть своє життя! Будьте обережні на воді!

Нещасні випадки на воді, як правило, трапляються через порушення правил безпечного відпочинку. Більшість людей гине під час купання в непристосованих для цього місцях, а також внаслідок аварійних ситуацій на плавзасобах.

Вода помилок не прощає, тому необхідно знати елементарні норми поведінки і беззаперечно їх виконувати:

- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

- не запливайте за буї, відчувши втому перепочиньте: переверніться на спину і підтримуйте себе на плаву легкими рухами рук;

- потрапивши в течію, не слід з нею боротися: пливіть вниз по течії під невеликим кутом, поступово наближаючись до берега;

- не губіться потрапивши у водоверть: наберіть побільше кисню в легені, якомога глибше пірнайте і потужним ривком спробуйте випірнути убік;

- не допускайте грубих ігор під час купання;

- не залишайте дітей без догляду;

- обережно плавайте на надувних виробах: вітром чи течією їх може віднести далеко від берега.

Пам’ятайте: паніка – головна причина усіх бід: не метушіться, заспокойтеся і подумайте, яким чином підвищити плавучість плавзасобу, що зробити аби більш впевнено триматися на воді.

Телефон рятувальної служби - 101.

 

Команда Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 отримала подарунок за участь у Всеукраїнському змаганні шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30»

    

7 липня 2021 року за активну участь у Всеукраїнському змаганні шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30» команда Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 отримала від ГО "Трафік Челендж" у подарунок комплект світлоповертальних жилеті та увійшла до 100 найкращих шкіл України.

Закликаємо: "Дотримуйтесь правил дорожнього руху".

 

 

Команда Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 отримала Подяку за участь у Всеукраїнському змаганні шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30»

        

15 червня 2021 року підведено підсумки Всеукраїнського змагання шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30». У змаганнях було зареєстровано 558 команд із різних куточків України серед яких і команда № 0341 Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.     ФОТОЗВІТ

У рамках ІІІ етапу Хештег-Марафону командою № 0341 та групою підтримки було реалізовано інфраструктурний проєкт, на території школи облаштовано велопарковку. Тепер у працівників, учнів, батьків та гостей школи завжди буде можливісь припаркувати свій двоколісний транспорт.

Вітаємо команду № 0341 Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 та всіх, хто був причетний до участі у змаганнях.

 

Безпека під час літніх канікул 2021 року

Відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 12.02.2015 № 80/0/212-15 «Про вдосконалення заходів безпеки у навчальних закладах області» та з метою посилення контролю за збереженням життя й здоров'я здобувачів освіти, дотримання вимог  охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій серед учасників освітнього процесу під час літніх канікул у закладах освіти міста проведено:

- первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності щодо дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, норм виробничої санітарії, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об'єктах залізничної інфраструктури, правил поводження на річках і водоймах, поведінки в умовах підвищеної температури, попередження випадків перегрівання на сонці, дій у випадку надзвичайних ситуацій;

- інформаційну роботу щодо попередження нещасних випадків під час літнього відпочинку;

- роз'яснення щодо інформування міського відділу освіти у випадках виникнення надзвичайних ситуацій на об'єктах освіти, травмування працівників, здобувачів освіти  відповідно до Табеля термінових та строкових донесень Міністерства освіти і науки України з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності.

 

У закладах освіти проведено Тиждень безпеки дорожнього руху 

  

На виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 року № 1360-р, відповідно до листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 16.03.2021 № 1760/0/211-21 «Для врахування в роботі»  з 17 по 21 травня 2021 року у закладах освіти міста були проведені заходи в рамках Тижня безпеки дорожнього руху:

21 травня 2021 року проведено єдиний національний урок/заняття «Будь помітним на дорозі»;

проведено бесіди з батьками учнів/вихованців, акцентовано увагу на проблему щодо забезпечення захисту життя та здоров'я дітей в процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки;

проведено цикл виховних заходів з безпеки дорожнього руху у формі бесід, вікторин, конкурсів, творчих робіт, заочних подорожей, уявних мандрівок, інсценізацій, рольових і сюжетних ігор, створення відеороликів соціальної реклами;

розміщено листівки (пам'ятки), інформаційні плакати з питань правил користування громадським транспортом та поведінки у ньому, попередження дитячого дорожньотранспортного травматизму;

проведено індивідуальні та групові профілактичні бесіди з учнями/вихованцями, що мають велосипеди, скейти, з питань безпеки дорожнього руху.

 

Важливість використання світлоповертальних елементів учасниками освітнього процесу 

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 30.04.2021 № 1/9-227 щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року, телефонограми департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 05.05.2021 № 131 щодо використання у темний час доби та в умовах недостатньої видимості пішоходами світлоповертальних елементів або наявності на одязі таких елементів у закладах освіти міста проведено ряд бесід з учасниками освітнього процесу про важливість наявності у вихованців та учнів закладів дошкільної, загальної середньої освіти світлоповертальних елементів.

Світлоповертальні стрічки, наліпки, жилети або елементи на самому одязі відтепер у темний час доби та в умовах погіршеної видимості мають носити всі пішоходи. Зокрема, це стосується людей, які рухаються проїжджою частиною або узбіччям.Світлоповертальні елементи роблять пішоходів видимими для водіїв автівок. Їхнє носіння може зменшити кількість ДТП і зробити рух на дорозі безпечнішим. 

 

Команда Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 стала учасником Всеукраїнського змагання шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30»

    

Відповідно до листа громадської організації «Траффік Челлендж» з 15 квітня по 15 червня 2021 року в Україні вдруге проходить Всеукраїнське змагання шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30», яке реалізуэться в рамках Національної програми «Traffic Challenge» та II Десятиріччя дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН.

Активними учасниками Всеукраїнського змагання шкіл з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SafetyChallenge #Love30» стала команда Першотравенської загальньоосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1. 

Хештег #Love30 - це гасло цьогорічного Всесвітнього тижня з безпеки дорожнього руху. 

Хештег-Марафон #SafetyChallenge - це змагання шкільних команд з усієї України. Команди проводитимуть громадські молодіжні акції з безпеки дорожнього руху за участю школярів усіх вікових категорій, а також педагогів та батьків. Фото- та відео- звіти про виконання кожного етапу команди публікуватимуть у Facebook та Instagram з хештегами #SafetyChallenge та #Love30.

Цілями Хештег-Марафону є:

стимулювати поширення якісної освіти з дорожньої безпеки;

заохотити дітей та молодь активно втручатися у питання власної безпеки;

масово та оперативно підняти рівень безпекової грамотності населення України.

Інструктаж щодо безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами

     

На виконання наказу ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області від 05.02.2021 № 62 «Про реалізацію основних заходів з протимінної діяльності у 2021 році та проведення спеціальних вибухових робіт», відповідно до листа Першотравенського міського відділу Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області від 13.04.2021 № 73 «Про проведення інструктажу щодо попередження нещасних випадків через ВНП» в період з 19.04.2021 по 23.04.2021 у закладах дошкільної освіти проведено інструктажі, бесіди, заняття з працівниками та вихованцями щодо безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами.        ФОТОЗВІТ

Зазначені заходи проводились з дотриманням протиепідемічних заходів.

 

Основи безпеки життєдіяльності

Памятайте! Ваша безпека та безпека оточуючих залежить від дотримання правил безпеки життєдіяльності. Переглянути презентацію

Керівники закладів освіти міста долучилися до онлайн сесії з інформування про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни

Представниками Благодійного фонду «Квітуча Україна» за підтримки представництва Датської ради у справах біженців в Україні для працівників закладів освіти міста 08 вересня 2022 року було проведено персональну он-лайн сесію з інформування про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни. Сесія була спрямована на підвищення обізнаності про небезпеки вибухонебезпечних предметів, а також базові правила безпечної поведінки у разі наявності вищезазначених загроз. Ця тема актуальна як під час війни так і після її завершення, оскільки на територіях, де велись бойові дії залишається ризик наразитися на вибухонебезпечні предмети. Гаряча лінія допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів: +380 50 399 01 59  

15:11 09.09.2022

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень