A A A K K K
людям з порушенням зору
Міський відділ освіти
виконавчого комітету Першотравенської міської ради

Цивільний захист

Поради від захисника України: МОН розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан

  

Міністерство освіти і науки розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан – це збірка інформаційних порад для дітей та їхніх близьких.

"Через воєнні дії в Україні сьогодні діти позбавлені спокою, вільного неба над головою, а також навчання. Щоб допомогти найменшим українцям емоційно у найважчі хвилини війни та підтримувати патріотичний дух нашої нації МОН представляє авторитетні поради від захисника України", - зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Публікації порад для дітей та їхніх близьких у межах інформаційного коміксу під час воєнного стану в нашій державі продовжуються.

 

Департамент освіти і науки облдержадміністрації та органи управління освітою обговорили в режимі онлайн питання цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

30 грудня 2021 року в онлайн режимі відбулася нарада Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та органів управління освітою з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у закладах освіти.

Під час спілкування провідний фахівець відділу технагляду за проведенням капітальних ремонтів на об’єктах освіти області та з питань організації державних закупівель департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації Мандрикевич Борис Миколайович обговорив з учасниками наради наступні питання:

- готовність до проведення моніторингу якості підготовки з питань навчання діям у надзвичайних ситуаціях у закладах освіти; 

- організація безпечних новорічних канікул;

- оформлення річної звітності відповідно до вимог Табеля терінових та строкових донесень;

-  повідомлення та направлення термінових донесень у разі виникнення надзвичайної ситуації.

 

 

Практичне тренування працівників міського відділу освіти - евакуація

 

   

Захисні споруди на території міста Першотравенська відсутні, наявні найпростіші укриття - підвальні приміщення. На виконання рішення виконавчого комітету Першотравенської міської ради від 11.06.2019 № 109  «Про створення органів з евакуації в місті Першотравенську», 25 червня 2021 року проведено практичне тренування евакуації до найпростішого укриття (підвального приміщення) для працівників міського відділу освіти .

 

 

Міською комісією перевірено найпростіші укриття для учасників освітнього процесу

      

Відповідно до протоколів позачергових засідань Першотравенської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12.05.2021 № 15, від 24.05.2021 № 17, листа ДОН ОДА від 28.05.2021 №3462/0/211-21, на виконання вимог пункту ІІ протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 14.05.2021 № 30, листа Міністерства освіти і науки України від 26.05.2021  № 1/9-282 «Про заходи забезпечення готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації в умовах ускладнення воєнно-політичної обстановки» з 07 червня по 20 серпня 2021 року міською комісією з перевірки стану найпростіших укриттів цивільного захисту для укриття населення проводиться огляд фонду захисних споруд цивільного захисту – найпростіших укриттів (підвальних приміщень) призначених для укриття учасників освітнього процесу закладів освіти міста.

 

 

         

На виконання наказу ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області від 05.02.2021 № 62 «Про реалізацію основних заходів з протимінної діяльності у 2021 році та проведення спеціальних вибухових робіт», відповідно до листа Першотравенського міського відділу Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області від 13.04.2021 № 73 «Про проведення інструктажу щодо попередження нещасних випадків через ВНП» у закладах дошкільної освіти міста з 19 по 23 квітня 2021 року проведено заняття з працівниками та вихованцями щодо безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами.

Зазначені заходи проведені з дотриманням протиепідемічних заходів.               ФОТОЗВІТ

        

 

Навчання працівників освіти на курсах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

Відповідно до Кодексу ЦЗ, Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань ЦЗ, з 12 по 15 квітня 2021 року заступники керівників закладів загальної середньої освіти міста навчаються на Павлоградських територіальних курсах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності за категорією слухача "Керівники суб'єктів господарювання незалежно від форм власності та їх заступники, функціональні обов'язки яких повязані із забезпеченням цивільного захисту: загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів". У березні 2020 року навчання на Павлоградських територіальних курсах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності пройшли 12 керівників закладів освіти міста.

 

Найпростіші укриття у закладах освіти міста Першотравенська

Стан утримання найпростіших укриттів (підвальних приміщень) у закладах освіти міста Першотравенська

 

Дії персоналу підприємств, установ та  організацій у разі отримання інформації про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту.

Дана Пам’ятка визначає порядок першочергових дій персоналу підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності у разі отримання інформації про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту, в першу чергу об’єктів підвищеного ризику та життєзабезпечення.

Будь-­яке по­ві­до­м­лен­ня  (в то­му чи­с­лі ано­ні­м­не) про загрозу вчинення терористичного акту, пе­ре­да­не по те­ле­фо­ну, в пи­сь­мо­во­му ви­гля­ді, осо­би­с­то або в будь-якій іншій формі, має роз­г­ля­да­ти­ся як ре­аль­на за­гро­за жит­тю та без­пе­ці громадян, як­що не бу­де  до­ве­де­на не­пра­в­ди­вість на­веде­них у ньо­му да­них.

У разі отриман­ня анонімного повідомлення про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту в пи­сь­мо­во­му ви­гля­ді посадова особа по­ви­нна, не роз­го­ло­шу­ю­чи змі­с­ту до­ку­мен­та, як­най­швид­ше пе­ре­да­ти йо­го керівникові місцевого органу поліції або СБУ.

1. При отриманні інформації про вчинення або загрозу вчинення  терористичного акту, по можливості, уточнити:

- хто передає дане повідомлення;

- причини здійснення даного вчинку;

- які вимоги висуваються;

- можливий час вчинення терористичного акту.

2. Негайно повідомити в поліцію по телефону: 102 та

оперативного чергового Управління Служби безпеки України в області: (056) 744 85 19.

3. До прибуття підрозділів поліції провести наступні заходи:

- припинити роботу, заняття;

- вжити заходів до евакуації робітників, учнів, службовців, документації і т.п. на безпечну відстань від ймовірного місця вчинення терористичного акту;

- не допустити проникнення сторонніх осіб, відвідувачів, покупців, клієнтів на об'єкт.

4. У випадку виявлення предметів, що викликають підозру самостійно не намагатися приймати будь які дії по їх огляду, транспортуванню. Далі виконувати дії згідно з цією пам'яткою.

Пам'ятка першочергових дій при погрозі здійснення терористичного акту.

ТЕЛЕФОНИ

чергових служб при виникненні надзвичайних ситуацій

 

Чергова частина Головного управління Національної поліції

в Дніпропетровській області

 

102

 (056) 756-50-01

 (056) 745-44-64

067-612-80-92

050-046-37-02

093-701-61-01

Чергова частина Управління

Служби безпеки України

у Дніпропетровській області

 

(056) 744-85-19

(056) 791-94-01

          (056) 791-92-47 факс

Чергова частина Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій

у Дніпропетровській області

101

  (056) 376-10-35

  (056) 744-25-87

  (056) 745-30-13

           (056) 744-30-19 факс

 

Нормативна база

 

"ТАБЕЛЬ термінових та строкових донесень Міністерства освіти і науки України з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності" затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 11.08.2020 № 1037

переглянути за посиланням  https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/5f3/e6b/df3/5f3e6bdf3a502882168049.pdf

 

 

ПЛАН основних заходів цивільного захисту ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області у місті Першотравенську на 2020 рік

 

 

 

 

 

 

 

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень