A A A K K K
людям з порушенням зору
Міський відділ освіти
виконавчого комітету Першотравенської міської ради

Дошкільна освіта

Участь педагогів закладів дошкільної освіти міста у пленарному засіданні V Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні технології в дошкільній освіті»

14 квітень 2022 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відбулося пленарне засідання V Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні технології в дошкільній освіті». Для участі у конференції запрошувались педагоги закладів дошкільної освіти та спеціалісти відділів освіти.

Робота секцій:
1 секція. «Світовий досвід створення новацій та впровадження інновацій в дошкільній освіті. Інноваційні технології в психології розвитку дитини дошкільного віку. Інноваційні технології психолінгвістичного розвитку дитини дошкільного віку».
2 секція. «Інноваційні технології в дошкільній педагогіці (виховання і навчання дошкільника). Інноваційні технології методик дошкільної освіти. Інноваційні технології реалізації перспективності і наступності між дошкільною і початковою освітою)».
3 секція. Інноваційні технології підготовки педагогічних фахівців дошкільного профілю в умовах зміни освітньої парадигми ЗВО. Інноваційні технології підвищення кваліфікації працівників дошкільної освіти. Інноваційні технології та їх реалізація в умовах інтеграції України в європейський освітній простір. Інноваційні управлінські технології та технології менеджменту в системі дошкільної освіти».
4 секція. «Платформи молодого науковця».

 

Новорічні свята! Вихованці закладів дошкільної освіти зустрічали Діда Мороза. 

  

На прикінці  грудня до закладів дошкільної освіти міста завітав улюблениць всих дітлахів - Дід Мороз. Вихованці разом з казковими героями раділи, танцювали, грали, читали вірші та звісно чекали на сюрпризи від головного героя свята Діда Мороза. За ініціативи міського голови 842 дитини закладів дошкільної освіти отримали солодкі подарунки та багато позитивних емоцій під час святкування у колі своїх одногрупників.

  

 

Малеча закладів дошкільної освіти раділа веселим сніжинкам

           

21 грудня  вихованці закладів дошкільної освіти раділи першим сніжинкам. Сніг - це завджи радість, зимові забави, посмішки на обличчах малечі. Педагоги та діти  разом раділи першому снігу, розглядали сніжинки та грали в різноманітні ігри, отримали чудові враження від зимової прогулянки в дитячому садочку. Всі весело і цікаво провели час. 

    

Святий Миколай завітав до закладів дошкільної освіти міста

     

Затамуйте, друзі, подих: Миколай сьогодні ходить.
У віконце заглядає, подарунки підкладає.
Звечора повірте в диво, ну а зранку вже сміливо
Під подушку заглядайте і дарунки забирайте…

З початком зими приходять зимові свята та розваги. Перше свято, якого з нетерпінням чекали наші дошкільнята – це день Святого Миколая, найулюбленіше свято для наших вохованців, адже 19 грудня з усмішкою на обличчі прокидається кожен, шукаючи під подушкою подарунок. 17 грудня напередодні улюбленого свята, у гості до дітей завітав Святий Миколай. Він привітав усіх з наступаючим святом, побажав миру, злагоди, здоров’я та натхнення до нових звершень, а також приніс із собою солодкі подарунки, якими всіх почастував.

У закладах дошкільної освіти міста пройшли заходи присвячені Дню Незалежності України

      

Вихованці закладів дошкільної освіти "Дзвіночок", "Білочка", "Попелюшка" провели заходи до  Дня Незалежності України: колективне малювання державних символів,  літературні посиденьки, музичні розваги, конкурси та тематичні бесіди. Педагоги  закладів виховують у дошкільнят любов та повагу до рідного краю.

КДНЗ "Черемшина", КДНЗ "Дзвіночок" - переможці обласного конкурсу "Сім перлин дошкілля"

Наказом комунального закладу вищої освіти "Дніпровська академія неперервної освіти" Дніпропетровської обласної ради" від 22.06 2021 № 155 "Про підсумки проведення обласного конкурсу "Сім перлин дошкілля" визнано переможців Конкурсу "Сім перлин дошкілля". 

Вітаємо переможців обласного конкурсу "Сім перлин дошкілля":

у номінації "Дитина у природному довкіллі" за зайняте ІІ місце Плескачеву Надію, вихователя комунального дошкільного навчального закладу "Черемшина";

у номінації "Дитина у соціумі" за зайняте ІІІ місце творчу групу педагогів комунального дошкільного навчального закладу "Дзвіночок".

 

Літньо-оздоровча кампанія у закладах дошкільної освіти міста

    

Під час літньо-оздоровчої кампанії, яка проводиться відповідно до плану роботи на літній оздоровчий період 2021 року, у закладах дошкільної освіти "Берізка", "Калинка", "Черемшина" активно відпочивають та досліджують світ дошкільники міста. Створено безпечні умови для перебування дітей під час літнього оздоровлення (з урахуванням карантинних обмежень).  З вихованцями проводиться ігрова (рухливі, народні, ігри-забави, дидактичні, ігри з піском та водою тощо), трудова та дослідницька робота, спостереження, розваги, спортивні свята, різноманітні конкурси. Основне місце в режимі дня у літній оздоровчий період займають прогулянки .

У закладах дошкільної освіти міста триває літній оздоровчий період

      

З 1 червня у закладах дошкільної освіти «Калинка», «Берізка», «Черемшина» розпочався літній оздоровчий період 2021 року. Заклади працюють відповідно до вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». У роботі дотримуються примірного двотижневого меню на літній період. З 1 червня по 31 серпня 2021 року для придбання свіжих овочів, фруктів і соків збільшено на 10% вартість харчування з відшкодуванням додаткових видатків на харчування за рахунок коштів міського бюджету. На харчування дошкільників у літній період заплановано витратити 530 тисяч гривень з міського бюджету. На постійному контролі керівників організація харчування вихованців, наявність сертифікатів якості продуктів, дотримання строку реалізації продуктів харчування, дотримання технології приготування їжі. 

                        

У КДНЗ "Казка" продовжено роботи щодо заміни старих дерев’яних вікон, дверей на  енергозберігаючі металопластикові

КДНЗ «Казка» не приймає дітей із 5 травня у зв’язку з початком ІІ етапу робіт по заміні старих дерев’яних вікон, дверей на енергозберігаючі металопластикові, які фінансуються за кошти німецького державного банку розвитку KfW, за угодою з Українським фондом соціальних інвестицій, який супроводжує реалізацію проєктів «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI».

Офіційний сайт КДНЗ "Казка"

Тимчасове призупинення функціонування КДНЗ "Білочка", "Попелюшка", "Дзвіночок"

З 1 червня по 14 липня 2021 року тимчасово призупинено функціонування закладів дошкільної освіти "Білочка", "Попелюшка", "Дзвіночок" у зв'язку з проведенням поточних ремонтів (фарбування, ремонтні роботи системи опалення, водопостачання та інших робіт із виправлення пошкоджень, усунення дефектів, поломок, налагодження обладнання, упорядкування територій). 

 

Заклади дошкільної освіти міста долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі 

    

22 квітня відзначається міжнародною спільнотою Всесвітній день Землі. В цей день у різних куточках світу проводять різноманітні акції, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля. Вихованці ЗДО міста долучилися до цієї акції та доклали немало зусиль до захисту та збереження краси та багатства нашого спільного дому. Колективами та вихованцями закладів дошкільної освіти підведено підсумок дня: "Ми не зможемо врятувати планету, згадуючи про неї лише один день на рік, саме тому слід піклуватися про оточуюче нас середовище протягом всього року".         Переглянути фотозвіт 

День сміху у закладах дошкільної освіти

        

1 квітня у закладах дошкільної освіти міста пройшли заходи до святкування Дня сміху. Сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. До святкування цієї події долучилися вихованці міста. Проведені заходи супроводжувалися веселощами, жартами, комедійними виступами, забавними віршиками та розіграшами. Це свято посмішок, гарного настрою зберегло свої традиції і до сьогоднішнього дня. Діти раділи разом з вихователями та героями які завітали на свято. Загалом веселилися та гарно проводили час!

(Дотримувались карантинних обмежень та святкували лише за участю однієї групи дітей.)

        

26 березня 2021 року у КДНЗ "Попелюшка" пройшла методична платформа "Інноваційні технології у робті сучасного закладу дошкільної освіти" на якій було презентовано чотири освітні локації: "Соціально-фінансова освіта дітей дошкільного віку", "Використання LEGO-технологій у закладах дошкільної освіти", "Балансувальні дошки в системі дошкільної освіти", "Освіта для сталого розвитку: технологія розвитку сучасного погляду на життя дошкільників" та п'ята локація "Comments" де педагоги мали можливість висловити свої враження та побажання. Спікером заходу виступала вихователь-методист Логвенкова О., презентували локації педагоги закладу. Мета заходу створення умов для обміну досвідом роботи педагогів адже одним із головних принципів роботи дошкільного закладу є активний пошук нових  педагогічних ідей та творча діяльність педагогічного колективу. 

(Дотримувались карантинних обмежень).

 

Семінар–практикум для вихователів міста «STREAM - освіта як напрямок інтегрованого навчання та виховання дошкільників»

22 березня у КДНЗ «Казка» пройшов семінар–практикум для вихователів міста на тему: «STREAM - освіта як напрямок інтегрованого навчання та виховання дошкільників». Мета заходу – поширення власного педагогічного досвіду впровадження альтернативної програми формування культури інженерного мислення у дошкільників «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт». Учасники ознайомились із структурою та формами організації освітнього процесу, запропонованими авторами програми, умовами й шляхами реалізації принципів програми, які обрали вихователі   групи «Барвінок» Тетяна Завгородня та Наталя Холод. Вони продемонстрували відеоролики «Освітня ситуація «Льодяний континент Антарктида», «Освітній проєкт «Фізика+Хімія». Учасники семінару мали можливість перетворитися на дітей та зануритися в освітню ситуацію «Парасольку на прогулянку візьму» в ході якої, у різних видах діяльності, знайомилися з предметом «парасолька». Таким чином педагоги відстежили міждіяльнісну інтеграцію – основний принцип програми.

Сподіваємося, що педагогічний досвід вихователів «Казки» надихне педагогів-дошкільників міста на бажання поповнювати й вдосконалювати свої знання та практичні навички для подальшої успішної роботи в умовах сучасного закладу дошкільної освіти.                    /За матеріалами сайту КДНЗ «Казка»

 

Заклади дошкільної освіти міста вшанували пам'ять Т.Г.Шевченка

З нагоди річниці від дня народження Тараса Шевченка у закладах дошкільної освіти міста відбулися різноманітні заходи, а саме: літературні читання, літературно-музичні концерти, тематичні бесіди, виставки дитячих малюнків, що стосувалися біографії та творчості Тараса Шевченка.

Педагоги познайомили дошкільників із творчістю Т. Шевченка, яка пройнята палкою любов'ю до України, до свого народу. 

               

Дошкільна освіта має бути територіально доступною, - Сергій Шкарлет про право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти

Профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти (реєстр. № 4604 від 16 січня 2021 року). Вказаний документ відповідає стратегії діяльності МОН, одним з головних завдань якої є гарантоване право кожної дитини віком до 7 років на місце в закладі дошкільної освіти. Сергій Шкарлет повідомив, що команда МОН напрацювала свої пропозиції до законопроєкту № 4604. Зокрема, визначено умови щодо переліку дітей, які повинні мати право на першочергове зарахування до закладу дошкільної освіти:

проживають на території обслуговування комунального закладу освіти; 

є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі освіти;

є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами;

належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку;

перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

діти з-поміж внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Дошкільна освіта має бути територіально доступною, - Сергій Шкарлет про право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти

Методичне об'єднання "Школи молодого вихователя"

09 лютого 2021 року вихователь комунального дошкільного навчального закладу «Казка» Горева Л. в рамках методичного об'єднання "Школи молодого вихователя"  провела майстер-клас на тему: "Логіко-математичний розвиток дошкільників через використання педагогічної технології "Кольорові палички Кюїзенера" . Педагоги-початківці закладів дошкільної освіти міста познайомилися з формами та  методами використання паличок на різних вікових етапах сенсорно-пізнавального розвитку дитини дошкільного віку.

Фотозвіт: https://photos.app.goo.gl/FYP1Z7n6FY1twky46

Затверджено Базовий компонент дошкільної освіти

12 січня 2021 року затверджено Базовий компонент дошкільної освіти, що є Державним стандартом дошкільної освіти в Україні. Відповідний наказ розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України. Нова редакція документа дозволить продовжити реформу дошкільної освіти з урахуванням наступності між закладом дошкільної освіти та загальної середньої освіти.

Затверджений стандарт забезпечить підвищення якості дошкільної освіти та приведення її до відповідності міжнародним стандартам. В основу документа покладено ідеї гуманістичної педагогіки, патріотичного та громадянського виховання та солідарної відповідальності держави, громади, родини, фахівців педагогічної освіти й інших професій, причетних до піклування, догляду та розвитку дітей дошкільного віку.

Базовий компонент дошкільної освіти: bit.ly/3nBFLaN

Новий Базовий компонент дошкільної освіти забезпечить підвищення її якості та відповідність міжнародним счтандартам: bit.ly/38Dji8W

Новорічні свята у закладах дошкільної освіти міста

З 23 грудня у закладах дошкільної освіти міста тривають новорічні свята. Дітей чекають сюрпризи, казкові герої, а головний герой свята Дід Мороз передає малюкам солодкі подарунки від міського голови Оксани Вінницької.

997 вихованців отримають солодощі та багато позитивних емоцій під час святкування у колі своїх одногрупників дитячого садочка. 

 

Заклади дошкільної освіти міста взяли участь у конкурсі «Життю радіти – коронавірусом не хворіти»

  

Діти, батьки та педагоги закладів дошкільної освіти із задоволенням та натхненням створювали сюжет малюнку для участі у конкурсі «Життю радіти – коронавірусом на хворіти». Конкурс проводився з метою пропаганди, популяризації здорового способу життя та підвищення рівня обізнаності вихованців щодо поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19. Учасники акцентували увагу на необхідності дотримання санітарних та протиепідемічних норм. Ідея більшості робіт -  вдячність та пошана медичним працівникам за чуйне ставлення, людяність, професіоналізм та справжню мужність, які в умовах коронавірусної епідемії рятують життя людей. Конкурсні групові та індивідуальні роботи були творчі та оригінальні.

 

Педагоги дошкільних закладів долучилися до вебінару

       11 листопада 2020 року педагоги закладів дошкільної освіти долучилися до вебінару "Ігрові форми розвитку фонематичного слуху у дошкільнят та першокласників, як профілактика труднощів із засвоєнням грамоти". Було акцентовано увагу на тому, що неготовність фонематичного слуху дитини може призвести до виникнення труднощів із засвоєнням грамоти, зниження загального навчального рівня, зменшення інтересу до навчання, звуження спектру можливостей на майбутнє.

Отримано ліцензії закладів дошкільної освіти міста

     Відповідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" освітня діяльність підлягає ліцензуванню. Ліцензування освітньої діяльності, у тому числі і закладів дошкільної освіти, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1178 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності". До комісії з питань ліцензування освітньої діяльності закладів освіти у сфері дошкільної та загальної середньої освіти Дніпропетровської обласної державної адміністрації подано ліцензійні матеріали, які оприлюднено на сайтах закладів дошкільної освіти. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 02 березня 2020 року № Р-147/0/3-20 "Про ліцензування провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти" видано ліцензії на провадження освітньої діяльність у сфері дошкільної освіти комунальним дошкільним навчальним закладам "Берізка", "Білочка", "Дзвіночок", "Калинка", "Попелюшка", "Черемшина". КДНЗ "Казка"отримав ліцензію в 2017 році. 

Тиждень фізичної культури та спорту у ЗДО міста

    У закладах дошкільної освіти міста у вересні 2020 року пройшли заходи спрямовані на популяризацію спорту та фізичної культури. Охорона життя і зміцнення здоров’я, поліпшення фізичного розвитку є першочерговим завданням дошкільної освіти. Тематичні ранкові гімнастики, фізкультурні заняття, спортивні розваги були проведені на свіжому повітрі з дотриманням соціальної дистанції. Багато бадьорості та гарного настрою отримали вихованці від спортивного тижня.

Мережа закладів дошкільної освіти міста Першотравенська на 2020-2021 навчальний рік

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Берізка» - 9 груп, 150 вихованців;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Казка» - 9 груп, 153 вихованці;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Попелюшка» - 9 груп, 167 вихованців;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок» - 10 груп, 173 вихованці;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Черемшина» - 5 груп, 87 вихованців;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Білочка» - 6 груп, 106 вихованців;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Калинка» - 10 груп, 190 вихованців.

 

ЗАПИС ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

ЧИ БУДУТЬ ДІТЕЙ БЕЗ ЩЕПЛЕНЬ ПУСКАТИ ДО ШКІЛ І САДОЧКІВ - РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД МОН І МОЗ

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень