Дошкільна освіта

Впровадження стандартів НАССР у закладах дошкільної освіти міста

На виконання наказу Мінагрополітики від 01.10.2012 № 590 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)» у закладах дошкільної освіти міста ведеться робота щодо здійснення контролю за безпечністю харчових продуктів та виявлення потенційної небезпеки (біологічної, хімічної, фізичної). У кожному закладі розроблено положення про робочу групу НАССР, блок-схему постійно діючих процедур, блок-схему процесу функціонування харчоблоку, програми передумов, завдяки яким контролюється та оцінюється безпечність усіх процесів, пов’язаних з організацією харчування дітей.

Керівник дошкільного навчального закладу «Казка» Трифонова Ольга та відповідальна особа за огранізацю харчування у закладі Шевченко Яна з 30 листопада по 2 грудня 2020 року стали учасниками тренінгового навчання «Основи впровадження стандартів НАССР в закладах освіти» у місті Київ, що було організовано ВГО «ПОРУЧ» у партнерстві з ChildFund Deutschland, за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (ВМZ).

Основною метою проєкту "Впровадження НАССР в закладах освіти" є впровадження  за допомогою принципів НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Point) розвитку надійної системи контролю харчових продуктів у закладах освіти. В рамках проєкту відбулося практичне навчання щодо ключових положень концепції НАССР, яке значно прискорить процес впровадження світових стандартів і підвищить якість харчування в освітніх закладах.

Педагоги дошкільних закладів долучилися до вебінару

11 листопада 2020 року педагоги закладів дошкільної освіти долучилися до вебінару "Ігрові форми розвитку фонематичного слуху у дошкільнят та першокласників, як профілактика труднощів із засвоєнням грамоти". Було акцентовано увагу на тому, що неготовність фонематичного слуху дитини може призвести до виникнення труднощів із засвоєнням грамоти, зниження загального навчального рівня, зменшення інтересу до навчання, звуження спектру можливостей на майбутнє.

Отримано ліцензії закладів дошкільної освіти міста

Відповідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" освітня діяльність підлягає ліцензуванню. Ліцензування освітньої діяльності, у тому числі і закладів дошкільної освіти, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1178 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності". До комісії з питань ліцензування освітньої діяльності закладів освіти у сфері дошкільної та загальної середньої освіти Дніпропетровської обласної державної адміністрації подано ліцензійні матеріали, які оприлюднено на сайтах закладів дошкільної освіти. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 02 березня 2020 року № Р-147/0/3-20 "Про ліцензування провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти" видано ліцензії на провадження освітньої діяльність у сфері дошкільної освіти комунальним дошкільним навчальним закладам "Берізка", "Білочка", "Дзвіночок", "Калинка", "Попелюшка", "Черемшина". КДНЗ "Казка"отримав ліцензію в 2017 році.

Тиждень фізичної культури та спорту у ЗДО міста

У закладах дошкільної освіти міста у вересні 2020 року пройшли заходи спрямовані на популяризацію спорту та фізичної культури. Охорона життя і зміцнення здоров’я, поліпшення фізичного розвитку є першочерговим завданням дошкільної освіти. Тематичні ранкові гімнастики, фізкультурні заняття, спортивні розваги були проведені на свіжому повітрі з дотриманням соціальної дистанції. Багато бадьорості та гарного настрою отримали вихованці від спортивного тижня.

БАЗОВИЙ КОМПОНЕНТ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ

ЗАПИС ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

ЧИ БУДУТЬ ДІТЕЙ БЕЗ ЩЕПЛЕНЬ ПУСКАТИ ДО ШКІЛ І САДОЧКІВ - РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД МОН І МОЗ