A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Міський відділ освіти виконавчого комітету Першотравенської міської ради

Дошкільна освіта

У закладах дошкільної освіти міста триває підготовка до ліцензування медичних кабінетів

Станом на лютий 2021 року всі медичні працівники закладів дошкільної освіти пройшли курси підвищення кваліфікації та мають можливість отримати кваліфікаційну категорію за професією відповідно до результату попередніх курсів. Другий рік триває процес переобладнання та поповнення бази медичних кабінетів.

КДНЗ "Черемшина" та КДНЗ "Казка" готові до візиту фахівців Головного управління Держпродспоживслужби з метою отримання Акту обстеження медичного кабінету. 

Ліцензійними умовами встановлені організаційні, кадрові і технологічні вимоги до матеріально-технічної бази ліцензіата, обов'язкові для виконання під час провадження господарської діяльності з медичної практики, а також визначений вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

                          

                              

              

 

 

Заклади дошкільної освіти міста продовжують розбудову системи безпечного харчування по НАССР

З 15 по 17 лютого  завідувач КДНЗ "Казка" Трифонова Ольга  та старша медична сестра Шевченко Яна брали  участь у другому модулі тренінгової програми,  яку реалізував ВГО «Поруч» (за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та Німеччини) "Впровадження основ НАССР в закладах освіти". Програма модуля передбачала серію міні – лекцій, практичних кейсів, практикумів з опрацювання теми: «Упровадження програм – передумов НАССР у закладах освіти». У ході тренінгових занять  фахові тренери Наталія Сілонова та Юлія Слива  деталізували знання учасників по кожній із програм – передумов, надали практичні рекомендації щодо ефективного застосування процедур, які базуються на принципах НАССР, організували процес колективного розв'язання проблем у групах, а саме: робота з документацією, ведення журналів моніторингу та контролю, складання інструкцій, тощо. Отримані знання дали можливість зробити робочій групі НАССР КДНЗ «Казка»  наступний крок у системі безпечного харчування.   

           

Дошкільна освіта має бути територіально доступною, - Сергій Шкарлет про право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти

Профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти (реєстр. № 4604 від 16 січня 2021 року). Вказаний документ відповідає стратегії діяльності МОН, одним з головних завдань якої є гарантоване право кожної дитини віком до 7 років на місце в закладі дошкільної освіти. Сергій Шкарлет повідомив, що команда МОН напрацювала свої пропозиції до законопроєкту № 4604. Зокрема, визначено умови щодо переліку дітей, які повинні мати право на першочергове зарахування до закладу дошкільної освіти:

проживають на території обслуговування комунального закладу освіти; 

є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі освіти;

є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами;

належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку;

перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

діти з-поміж внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Дошкільна освіта має бути територіально доступною, - Сергій Шкарлет про право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти

Методичне об'єднання "Школи молодого вихователя"

09 лютого 2021 року вихователь комунального дошкільного навчального закладу «Казка» Горева Л. в рамках методичного об'єднання "Школи молодого вихователя"  провела майстер-клас на тему: "Логіко-математичний розвиток дошкільників через використання педагогічної технології "Кольорові палички Кюїзенера" . Педагоги-початківці закладів дошкільної освіти міста познайомилися з формами та  методами використання паличок на різних вікових етапах сенсорно-пізнавального розвитку дитини дошкільного віку.

Фотозвіт: https://photos.app.goo.gl/FYP1Z7n6FY1twky46

Затверджено Базовий компонент дошкільної освіти

12 січня 2021 року затверджено Базовий компонент дошкільної освіти, що є Державним стандартом дошкільної освіти в Україні. Відповідний наказ розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України. Нова редакція документа дозволить продовжити реформу дошкільної освіти з урахуванням наступності між закладом дошкільної освіти та загальної середньої освіти.

Затверджений стандарт забезпечить підвищення якості дошкільної освіти та приведення її до відповідності міжнародним стандартам. В основу документа покладено ідеї гуманістичної педагогіки, патріотичного та громадянського виховання та солідарної відповідальності держави, громади, родини, фахівців педагогічної освіти й інших професій, причетних до піклування, догляду та розвитку дітей дошкільного віку.

Базовий компонент дошкільної освіти: bit.ly/3nBFLaN

Новий Базовий компонент дошкільної освіти забезпечить підвищення її якості та відповідність міжнародним счтандартам: bit.ly/38Dji8W

Новорічні свята у закладах дошкільної освіти міста

З 23 грудня у закладах дошкільної освіти міста тривають новорічні свята. Дітей чекають сюрпризи, казкові герої, а головний герой свята Дід Мороз передає малюкам солодкі подарунки від міського голови Оксани Вінницької.

997 вихованців отримають солодощі та багато позитивних емоцій під час святкування у колі своїх одногрупників дитячого садочка. 

 

Заклади дошкільної освіти міста взяли участь у конкурсі «Життю радіти – коронавірусом не хворіти»

  

Діти, батьки та педагоги закладів дошкільної освіти із задоволенням та натхненням створювали сюжет малюнку для участі у конкурсі «Життю радіти – коронавірусом на хворіти». Конкурс проводився з метою пропаганди, популяризації здорового способу життя та підвищення рівня обізнаності вихованців щодо поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19. Учасники акцентували увагу на необхідності дотримання санітарних та протиепідемічних норм. Ідея більшості робіт -  вдячність та пошана медичним працівникам за чуйне ставлення, людяність, професіоналізм та справжню мужність, які в умовах коронавірусної епідемії рятують життя людей. Конкурсні групові та індивідуальні роботи були творчі та оригінальні.

Впровадження стандартів НАССР у закладах дошкільної освіти міста

На виконання наказу Мінагрополітики від 01.10.2012 № 590 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)» у закладах дошкільної освіти міста ведеться робота щодо здійснення контролю за безпечністю харчових продуктів та виявлення потенційної небезпеки (біологічної, хімічної, фізичної). У кожному закладі розроблено положення про робочу групу НАССР, блок-схему постійно діючих процедур, блок-схему процесу функціонування харчоблоку, програми передумов, завдяки яким контролюється та оцінюється безпечність усіх процесів, пов’язаних з організацією харчування дітей.

Керівник дошкільного навчального закладу «Казка» Трифонова Ольга та відповідальна особа за огранізацю харчування у закладі Шевченко Яна з 30 листопада по 2 грудня 2020 року стали учасниками тренінгового навчання «Основи впровадження стандартів НАССР в закладах освіти» у місті Київ, що було організовано ВГО «ПОРУЧ» у партнерстві з ChildFund Deutschland, за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (ВМZ).

                

Основною метою проєкту "Впровадження НАССР в закладах освіти" є впровадження  за допомогою принципів НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Point) розвитку надійної системи контролю харчових продуктів у закладах освіти. В рамках проєкту відбулося практичне навчання щодо ключових положень концепції НАССР, яке значно прискорить процес впровадження світових стандартів і підвищить якість харчування в освітніх закладах.  

Педагоги дошкільних закладів долучилися до вебінару

       11 листопада 2020 року педагоги закладів дошкільної освіти долучилися до вебінару "Ігрові форми розвитку фонематичного слуху у дошкільнят та першокласників, як профілактика труднощів із засвоєнням грамоти". Було акцентовано увагу на тому, що неготовність фонематичного слуху дитини може призвести до виникнення труднощів із засвоєнням грамоти, зниження загального навчального рівня, зменшення інтересу до навчання, звуження спектру можливостей на майбутнє.

Отримано ліцензії закладів дошкільної освіти міста

     Відповідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" освітня діяльність підлягає ліцензуванню. Ліцензування освітньої діяльності, у тому числі і закладів дошкільної освіти, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1178 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності". До комісії з питань ліцензування освітньої діяльності закладів освіти у сфері дошкільної та загальної середньої освіти Дніпропетровської обласної державної адміністрації подано ліцензійні матеріали, які оприлюднено на сайтах закладів дошкільної освіти. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 02 березня 2020 року № Р-147/0/3-20 "Про ліцензування провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти" видано ліцензії на провадження освітньої діяльність у сфері дошкільної освіти комунальним дошкільним навчальним закладам "Берізка", "Білочка", "Дзвіночок", "Калинка", "Попелюшка", "Черемшина". КДНЗ "Казка"отримав ліцензію в 2017 році. 

Тиждень фізичної культури та спорту у ЗДО міста

    У закладах дошкільної освіти міста у вересні 2020 року пройшли заходи спрямовані на популяризацію спорту та фізичної культури. Охорона життя і зміцнення здоров’я, поліпшення фізичного розвитку є першочерговим завданням дошкільної освіти. Тематичні ранкові гімнастики, фізкультурні заняття, спортивні розваги були проведені на свіжому повітрі з дотриманням соціальної дистанції. Багато бадьорості та гарного настрою отримали вихованці від спортивного тижня.

Мережа закладів дошкільної освіти міста Першотравенська на 2020-2021 навчальний рік

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Берізка» - 9 груп, 150 вихованців;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Казка» - 9 груп, 153 вихованці;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Попелюшка» - 9 груп, 167 вихованців;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок» - 10 груп, 173 вихованці;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Черемшина» - 5 груп, 87 вихованців;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Білочка» - 6 груп, 106 вихованців;

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Калинка» - 10 груп, 190 вихованців.

 

ЗАПИС ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

ЧИ БУДУТЬ ДІТЕЙ БЕЗ ЩЕПЛЕНЬ ПУСКАТИ ДО ШКІЛ І САДОЧКІВ - РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД МОН І МОЗ

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень