Термін закінчення навчального року можуть змінити тільки для 11-класників

Дата: 01.04.2020 07:35

Після закінчення карантину треба зрозуміти, чи засвоїли школярі матеріал дистанційно та чи не було прогалин, сказала очільниця МОН Любомира Мандзій. Якщо в червні не вдасться повернутися до школи, цей період часу буде у вересні.

У 2020 році державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів проводитись не буде. Т.в.о міністра освіти зазначила, що терміни закінчення навчального року можуть змінити винятково для 11-класників. Про це вона повідомила під час прямого ефіру Сніданку з 1+1.

«Дистанційне навчання в Україні відбувається дуже по-різному. Тут не може бути уніфікованих підходів і вимог. Бо вчителі працюють з дому і не всі мають технічні можливості. Брак техніки, не завжди швидкий інтернет — можуть створювати певні незручності як для дітей, так і для вчителів. Тому ми рекомендували після закінчення карантину, орієнтовно в червні, подивитися, як діти опанували матеріал», — сказала посадовиця.

Очільниця МОН додала, що процеси навчання у школі та дистанційно — суттєво відрізняються. Тому вчителям треба дати час, аби зрозуміти: як школярі охопили матеріал, чи не було прогалин, чи засвоїли шкільну програму. Діагностувати ситуацію можна тільки після завершення карантину.

«Це не означає, що ми посадимо за парти всіх школярів і змусимо вчителів пояснювати все по-новому. Але нам потрібен час, щоб зрозуміти ситуацію в класі загалом. Якщо в червні нам не вдасться повернутися до школи, цей період часу буде у вересні», — зазначила Любомира Мандзій.

Нагадаємо, що у випадку надзвичайних ситуацій терміни закінчення навчального року вирішує Кабінет Міністрів, передає Всеосвіта.