План заходів з питань військово-патріотичного виховання та питань допризовної підготовки учнівської молоді м.Першотравенська на 2019 – 2020 н.р.

Дата: 19.11.2020 19:17

№з/п

Зміст заходів

1

Розроблення плану спільних заходів міського відділу освіти та Першотравенського міського     територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо національно- патріотичного виховання та допризовної підготовки учнівської молоді у 2019 - 2020 навчальному році.

Листопад 2019

Міський відділ освіти,

Першотравенський міський територіальний центр  комплектування та соціальної підтримки (далі – Першотравенський МТЦК та СП)

2

Здійснення аналізу стану роботи з національно-патріотичного виховання та допризовної підготовки учнівської молоді

Керівники закладів загальної середньої освіти міста

3

Проведення заходів щодо військово- професійної орієнтації молоді: військово-спортивні змагання, конкурси, змагання з військово- технічних видів спорту та дитячої технічної творчості.

Першотравенський МТЦК  та СП,

4

Організація взаємодії із закладами  загальної середньої освіти міста:

а) взаємодія з питань рекламування, агітації на військову службу з контрактом до лав Збройних Сил України та військово-професійна орієнтація цивільної молоді щодо вступу та навчання у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів;

б)    розміщення рекламно-агітаційного матеріалу на території закладів освіти

Щомісячно

Першотравенський

МТЦК та СП

в)            узгодження графіків військово- професійної орієнтації представників вищих військових навчальних закладів з керівниками закладів освіти.

5

Проведення тематичних зустрічей з учнями випускних класів з питань військово-професійної орієнтації та пропаганди професії військовослужбовець.

Першотравенський

МТЦК та СП,

6

Організація відвідування учнівською молоддю військових частин для ознайомлення з умовами служби, життям і побутом військовослужбовців.

7

Організація відвідування молоддю вищих військових навчальних

закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти (кафедри військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Дніпровського національного університету залізничного транспорту України ім. академіка В. Лазаряна, кафедри військової підготовки Національного технічного університету «Дніпровська політехніка») та військових частин для ознайомлення з умовами навчання і проходження військової служби, життям та побутом курсантів і військовослужбовців.

8

Доведення до відома учнів закладів загальної середньої освіти області умов та переваг проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України та навчання у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України.

Під час проведення занять з предмета

«Захист Вітчизни»

Представники Першотравенського МТЦК та СП спільно із вчителями предмету “Захист Вітчизни"

9

Організація зустрічей молоді з ветеранами війни, воїнами інтернаціоналістами, воїнами АТО/ООС.

10

Проведення з учителями предмету

«Захист Вітчизни» інструкторсько- методичних зборів (занять) з питань військово-професійної орієнтації цивільної молоді щодо вступу та навчання у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, визначення орієнтовного планового завдання

2019-2020 н.р.

Першотравенський МТЦК та СП, керівники закладів загальної середньої освіти міста

11

Удосконалення спільної роботи закладів загальної середньої освіти з Першотравенським МТЦК та СП щодо організації та проведення військово-спортивної гри «Сокіл Джура», інших змагань.

12

Організація та проведення навчальних стрільб бойовими набоями з автомата Калашникова АК-74 учнями випускних класів закладів освіти області.

Березень – травень 2020 р.

13

Оновлення (створення) стендів (кутків) у закладах освіти міста з матеріалами агітації та рекламування військової служби за контрактом у Збройних Силах України та навчання у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України, що відображають життя та діяльність курсантів у вищих військових навчальних закладах та

військовослужбовців у військових частинах, характер військової служби військовослужбовців (випускників) у різних видах (силах) Збройних Сил України, а також стенди з переліком військових частин, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти Збройних Сил України, умовами прийому до них.

Щомісячно