Проведено Моніторинг стану додержання прав дитини в умовах пандемії

Дата: 04.06.2021 14:53

Протягом січня-березня 2021 року Уповноваженим Верховної Ради України з прав дитини було проведено Моніторинг стану додержання прав дитини в умовах COVID-19. У моніторинговому звіті зазанчена аналітична інформація та висновки (за результатами дослідження Державної служби якості освіти України) щодо впливу дистанційної освіти на дитину в умовах пандемії COVID-19. За результатами моніторингу виявлено, що найбільше потерпають від наслідків COVID-19 діти, які виховуються у соціально та/або фінансово неспроможних родинах. Спостерігається різке збільшення кількості дітей, які страждають від насилля та стають жертвами або свідками домашнього насильства. У 2019 році від дітей надійшло 1055 звернень щодо фактів насильства, а протягом 2020 року - 2765, що на 1710 звернень більше.

Колективи закладів освіти міста поінформовано про результати моніторингу стану додержання прав дитини в умовах пандемії за перший квартал 2021 року. Міським відділом освіти рекомендовано вжити відповідних заходів реагування щодо пом’якшення впливу COVID-19 на забезпечення права дітей на освіту та посилити  психолого-педагогічний супровід вразливих категорії дітей під час літніх канікул.