Перші підсумки і результати ЗНО 2021

Дата: 22.07.2021 22:43

У 2021 році на зовнішнє незалежне оцінювання – ЗНО – зареєструвалося найбільше учасників за всі роки проведення тестування – майже 390000. Для них створили 6750 пунктів тестувань, які працювали у школах та закладах профтехосвіти. Залучили понад 97000 інструкторів, відповідальних за пункти тестування. 30000 з них пройшли вакцинацію проти коронавірусу. Цього року тільки 47 учасників не допустили до пунктів тестувань через хворобу. Найбільше під час тестування з української мови – 12 учасників.

Середня явка – 71%. Найбільша явка була на тестах з англійської мови та з української мови та літератури – понад 88%. Також велика кількість учасників прийшла на тести з фізики та хімії – понад 70%. Найменша явка на ЗНО з математики – близько 12%.
Щодо того, з яких предметів найбільше учасників подолали прохідний поріг, то це українська мова та література, географія, біологія та хімія – понад 90% учасників. Також 89% учасників успішно пройшли оцінювання з англійської мови та фізики.
Найменше учасників здолали прохідний бал з математики – 68%.
Єдиний учасник ЗНО, який цього року отримав 200 балів з трьох предметів – випускник однієї з найкращий в Україні шкіл з фізико-математичним нахилом.
Кожен третій учасник ЗНО з математики не зміг розв’язати завдання навіть на рівні базової школи. Загалом цього року 528 випускників склали ЗНО на 200 балів (у 2020 році їх було 447). З них 500 – з одного тесту, 27 – з двох, та один – з трьох.

ЗНО - 2021 запам'ятається потужністю організаційної кампанії, карантином і обговоренням результатів ЗНО з математики. Ще немає офіційних результатів, вони будуть у серпні.

Щодо освітнього індикатора, то лідером, безперечно, є Київ, і так протягом останніх 10 років. На другому місці - Львівська область: найбільша кількість 200- бальників і максимальних результатів. Харківська область займає 3 місце, а 4 місце - Дніпропетровська область. П'яте - Одеська