A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Міський відділ освіти виконавчого комітету Першотравенської міської ради

Охорона праці

24 грудня 2020 на платформі Zoom відбулася онлайн нарада відповідальних з напрямків охорони праці, цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки у закладах освіти, з метою організації роботи під час зимових канікул та карантинних обмежень серед здобувачів освіти (учнів, вихованців, працівників, батьківської громадськості). До участі у нараді була запрошена голова міської профспілкової організації працівників освіти і науки України Черкашина Віра.

           Учасники наради обговорювали питання щодо проведеної та запланованої  роботи відповідно до наказу міського відділу освіти від 14.12.2020 № 330 «Про посилення протипожежного та техногенного захисту закладів освіти, організацію безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу під час зимових канікул та карантинних обмежень», а саме:

безпека життєдіяльності учасників освітнього процесу;

комісійні перевірки (з оформленням актів) протипожежного та технічного стану приміщень, будівель, горищ, підвалів та прилеглих територій закладів;

технічний стан автоматичної сигналізації пожежогасіння, оповіщення про пожежу, стану шляхів евакуації і запасних виходів, комплектацію пожежних щитів та пожежних кран-комплектів, наявності інструкцій;

інструктажі з посадовими особами;

обмеження задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19;

засоби пожежогасіння та вільний доступ до них;

інструктажі щодо безпеки життєдіяльності здобувачів освіти під час зимових канікул, під час організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання, новорічних та різдвяних свят.

Звітування органів управління освітою в режимі онлайн про стан охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки та цивільного захисту.

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 30 квітня 2020 року № 213/0/212/-20 «Про онлайн звітування про стан охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки та цивільного захисту» 30 листопада 2020 року відбулося щомісячне звітування органів управління освітою з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки та цивільного захисту в онлайн режимі.

Під час спілкування провідний фахівець відділу технагляду за проведенням капітальних ремонтів на об’єктах освіти області та з питань організації державних закупівель департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації Мандрикевич Борис Миколайович обговорив з учасниками наступні питання:

-  навчання в дистанційному режимі у закладах загальної середньої освіти та організація безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу;

- інструкції з охорони праці у закладах освіти;

- ведення номенклатури справ у закладах освіти з питань охорони праці, цивільного захисту, пожежної безпеки;

- вчасні повідомлення (відповідно до Табелю термінових та строкових донесень) щодо випадків виникнення надзвичайних ситуацій.

 

Керівники закладів освіти  міста  пройшли чергове навчання з охорони праці.

У травні 2020 року керівний склад закладів освіти міста та голови первинних профспілкових організацій закладів освіти пройшли дистанційне навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності КЗВО ДАНО ДОР. Програма курсів "Охорона праці та безпека життєдіяльності відображає сучасний стан законодавчо-нормативної бази з охорони праці та безпеки життєдіяльності, що постійно вдосконалюється та доповнюється". Головним у вивченні курсу є структурування та практичне опанування знань керівного складу працівників закладів освіти щодо організації, функціонування та управління системою охорони праці, безпеки життєдіяльності в освітньому закладі відповідно до чинних нормативно-правових актів; створення сприятливих умов для запобігання травматизму серед учнів та працівників, зменшенню впливу несприятливих факторів у навчальному середовищі. Посвідчення про успішну перевірку знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та свідоцтво про підвищення кваліфікації отримали 39 осіб закладів освіти міста.

Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2020 року.

28 квітня 2020 року Всесвітній день охорони праці, девіз якого "Зупинимо пандемію: безпека і здоров'я на роботі можуть врятувати життя".  Цьогоріч Україна вкотре долучилася до Всесвітнього дня охорони праці та мала намір провести різноманітні заходи. Однак запланованому завадила надзвичайна подія - спалах коронавірусної інфекції COVID-19, яка сьогодні вже панує у всьому світі. Тож відповідальні за охорону праці планують провести заходи для працівників закладів освіти в дистанційному режимі, а інформацію надати через інтернет ресурси.

 

З 12 березня 2020 року в Україні запроваджено карантин. У закладах освіти міста проводиться робота щодо організаційних заходів для запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Наразі карантин продовжено до 31 липня 2020 року.

Всеукраїнський громадський огляд-конкурс стану умов і охорони праці у закладах освіти міста Першотравенська.

За ініціативи голови міської профспілки працівників освіти і науки України Черкашеної В.В. та міського відділу освіти на початку 2020 року відбувся І міський етап Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці у закладах освіти міста Першотравенська. За результатами міського етапу було направлено підсумкові матеріали комунального дошкільного навчального закладу «Казка» та Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4. За результатами ІІ етапу обласного Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці у закладах освіти перемогу отримав КДНЗ «Казка», завідувач Трифонова Ольга Вікторівна.

Відповідно до постанови КМУ від 01.08.1992 № 442 "Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці", з метою реалізації права на здорові й безпечні умови праці в закладах освіти міста Першотравенська було пробедено чергову атестацію робочих місць за умовами праці в період з січня по березень 2020 року. 

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ 

Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу

Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Щодо проведення додаткових заходів імунізації  від кору

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень