Пільги

Планові асигнування загального фонду міського бюджету, затверджені в 2023 році, щодо соціального захисту учасників навчального процесу:

• 300,0 тис. грн для придбання шкільної та спортивної форми (постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»);
  • 500,00 тис. грн для закупівлі путівок для оздоровлення в морському таборі дітей соціально незахищених категорій;
  • 22,00 тис. грн для виплати допомоги 12 особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування після досягнення 18-річного віку (постанова Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 № 823 «Про затвердження порядку надання допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування після досягнення 18-річного віку»).

Інформація про кількість дітей пільгових категорій в закладах освіти міста Першотравенська

2023 рік

Заклади загальної середньої освіти

Заклади дошкільної  освіти

Дітей з багатодітних сімей

311

72

383

Дітей, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

5

1

6

Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

67

3

70

Дітей-інвалідів

32

5

37

Дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах у ЗНЗ

64

43

107

Дітей, що мають статус дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій і зброєних конфліктів та дітей із числа ВПО (переселені з Криму, Луганської та Донецьої областей)

239

45

284

Дітей із малозабезпечених сімей

53

22

75

Дітей шахтарів, що загинули на виробництві

2

1

3

Пільги

Забезпечення шкільною та спортивною формою дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

У 2022 році розмір грошової компенсації для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у закладах загальної середньої освіти міста з числа учнів 1-11 класів на придбання шкільної форми у сумі 1000,00 грн (на кожну дитину), спортивної форми – у сумі 1000,00 грн (на кожну дитину).

У 2023 році заплановано надано 300 тис. грн грошової компенсації за придбання шкільної та спортивної форми дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, які навчаються у закладах загальної середньої освіти та проживають у місті Першотравенську.

Безкоштовне харчування дітей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей із малозабезпечених сімей; дітей, батьки яких загинули або проходять військову службу в зоні проведення операції об'єднаних сил; дітей-інвалідів; дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку та виховуються у корекційних групах закладів дошкільної освіти;   дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах; дітей шахтарів, що загинули на виробництві;  дітей, переселених з Криму, Луганської та Донецьої областей.

У 2022/23 навчальному році вартість харчування для дітей пільгових категорій у закладах загальної середньої освіти у розмірі до 60,00 гривень на день.

У 2023 навчальному році вартість харчування  в закладах дошкільної освіти в розмірі до 54,00 гривень на день для дітей, що відвідують групи раннього віку, та до 64,00 гривень на день для дітей, що відвідують групи дошкільного віку.

Харчування з 50% знижкою від встановленого розміру батьківської плати з відшкодуванням різниці за рахунок коштів міського бюджету в закладах дошкільної освіти міста дітей, батьки яких мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи; дітей, батьки яких мають статус учасника бойових дій, ветерана війни - учасника війни; дітей з багатодітних сімей.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 року №823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку» виплата разової допомоги дітям цієї категорії здійснюється відповідно до списків, наданих службою у справах дітей виконавчого комітету Першотравенської міської ради.

У 2022 році 3 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування після досягнення 18-річного віку отримали одноразову допомогу на суму 5 430 грн.

У2023 році 12 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування після досягнення 18-річного віку заплановано одноразову допомогу на суму 22,000 грн.