Стандарти НАССР у закладах дошкільної освіти

Команда КДНЗ "Казка" завершила навчання за програмою "Впровадження основ НАССР у закладах освіти"

З 17 по 20 травня завідувач КДНЗ "Казка" Ольга Трифонова та старша медична сестра Яна Шевченко взяли  участь у третьому завершальному навчальному модулі проєкту "Впровадження основ НАССР в закладах освіти", який реалізував ВГО «Поруч» (за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та Німеччини). Основною метою проєкту є впровадження за допомогою принципів НАССР надійної системи контролю харчових продуктів у закладах освіти, поліпшення гігієни харчування. Останній модуль навчання – це години плідної роботи, нові знання й досвід. Тренери знайомили аудиторію з сучасними тенденціями харчування у закладах освіти. Президент асоціації дієтологів України Олег Швець зробив акцент на здоровому харчуванні, його головний меседж – запобігання ожиріння українських дітей. Також головний дієтолог України надав роз’яснення щодо Постанови КМУ від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Експерт з технологічного обладнання  представив сучасне оснащення харчоблоків, яке забезпечує якісне й безпечне харчування. Після навчальної програми учасники захищали домашні завдання з питань результатів роботи по впровадженню системи безпечного харчування у своїх освітніх закладах.  По завершенню проєкту учасники отримали сертифікати, що підтверджують успішне закінчення курсу «Впровадження стандартів НАССР у закладах освіти», їх долучення до нової спільноти, яка робить харчування українських дітей безпечним та якісним.

Протягом 2020-2021 навчального року команда КДНЗ "Казка" провела навчання з системи НАССР для керівників та працівників, які долучені до процесу організації харчування. У новому навчальному році планується продовжити практичне вивчення питань впровадження НАССР.

Заклади дошкільної освіти міста продовжують розбудову системи безпечного харчування по НАССР

З 15 по 17 лютого  завідувач КДНЗ "Казка" Трифонова Ольга  та старша медична сестра Шевченко Яна брали  участь у другому модулі тренінгової програми,  яку реалізував ВГО «Поруч» (за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та Німеччини) "Впровадження основ НАССР в закладах освіти". Програма модуля передбачала серію міні – лекцій, практичних кейсів, практикумів з опрацювання теми: «Упровадження програм – передумов НАССР у закладах освіти». У ході тренінгових занять  фахові тренери Наталія Сілонова та Юлія Слива  деталізували знання учасників по кожній із програм – передумов, надали практичні рекомендації щодо ефективного застосування процедур, які базуються на принципах НАССР, організували процес колективного розв'язання проблем у групах, а саме: робота з документацією, ведення журналів моніторингу та контролю, складання інструкцій, тощо. Отримані знання дали можливість зробити робочій групі НАССР КДНЗ «Казка»  наступний крок у системі безпечного харчування.

Впровадження стандартів НАССР у закладах дошкільної освіти міста

На виконання наказу Мінагрополітики від 01.10.2012 № 590 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)» у закладах дошкільної освіти міста ведеться робота щодо здійснення контролю за безпечністю харчових продуктів та виявлення потенційної небезпеки (біологічної, хімічної, фізичної). У кожному закладі розроблено положення про робочу групу НАССР, блок-схему постійно діючих процедур, блок-схему процесу функціонування харчоблоку, програми передумов, завдяки яким контролюється та оцінюється безпечність усіх процесів, пов’язаних з організацією харчування дітей.

Керівник дошкільного навчального закладу «Казка» Трифонова Ольга та відповідальна особа за огранізацю харчування у закладі Шевченко Яна з 30 листопада по 2 грудня 2020 року стали учасниками тренінгового навчання «Основи впровадження стандартів НАССР в закладах освіти» у місті Київ, що було організовано ВГО «ПОРУЧ» у партнерстві з ChildFund Deutschland, за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (ВМZ).

Основною метою проєкту "Впровадження НАССР в закладах освіти" є впровадження  за допомогою принципів НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Point) розвитку надійної системи контролю харчових продуктів у закладах освіти. В рамках проєкту відбулося практичне навчання щодо ключових положень концепції НАССР, яке значно прискорить процес впровадження світових стандартів і підвищить якість харчування в освітніх закладах.