Дошкільна освіта має бути територіально доступною, - Сергій Шкарлет про право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти

Дата: 22.02.2021 10:53

Профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти (реєстр. № 4604 від 16 січня 2021 року). Вказаний документ відповідає стратегії діяльності МОН, одним з головних завдань якої є гарантоване право кожної дитини віком до 7 років на місце в закладі дошкільної освіти.

Сергій Шкарлет повідомив, що команда МОН напрацювала свої пропозиції до законопроєкту № 4604. Зокрема, визначено умови щодо переліку дітей, які повинні мати право на першочергове зарахування до закладу дошкільної освіти:

проживають на території обслуговування комунального закладу освіти;

є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі освіти;

є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами;

належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку;

перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

діти з-поміж внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.