A A A K K K
людям з порушенням зору
Міський відділ освіти
виконавчого комітету Першотравенської міської ради

Навчання в умовах пандемії COVID-19

Карантин подовжено до 31 березня 2022 року

З метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусу на території міста Першотравенська, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2020 № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (зі змінами), відповідно до розпорядження міського голови від 30.12.2021 № 325-р " Про внесення змін до розпорядження міського голови від 12.03.2020 № 66-р "Про запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території міста Першотравенська" на території міста подовжено карантин до 31 березня 2022 року.

 

Безпечні святкові заходи у закладах освіти міста під час карантину

  

Освітній процес під час пандемії вимагає нових підходів до організації безпечного та здорового освітнього простору як для дітей, так і для співробітників закладів освіти. Зокрема, йдеться не лише про безпосередньо уроки та заняття, а й про проведення святкових заходів. Грудень – місяць насичений святковими заходами у закладах загальної середньої та дошкільної освіти. Щоб ризики інфікування COVID-19 були мінімізовані, існують протиепідемічні заходи, яких варто дотримуватись.

Окреме свято для кожного класу чи групи. Під час святкування у школі на заході можуть бути присутні лише учні одного класу. Участь школярів з інших класів у святі забороняється. У випадку із дитячими садочками це правило діє аналогічно – свято проводиться лише для дітей однієї навчальної групи.

Присутність глядачів не дозволяється. Традиційно на урочисті заходи новорічних свят у школах та садочках до дітей приходять батьки та інші члени родини, проте в умовах пандемії це може створити додаткові ризики для здоров'я усіх учасників.

Участь у святі можуть брати тільки працівники закладу освіти. Запрошувати інших людей, які б розважали дітей та брали участь у святі не дозволяється. Тобто організовувати, проводити захід та брати участь можуть лише співробітники закладу освіти.

Головне – дотримуйтесь всіх протиепідемічних правил та заходів. 

Більше інформації про протиепідемічні правила у закладах загальної середньої та дошкільної освіти під час карантину можна знайти у Постановах Головного державного санітарного лікаря №10 та  №8 . 

 

Як працюватимуть заклади освіти міста під час карантину

Освіта в умовах пандемії вимагає нових підходів не лише до способів навчання, а й нових методів для захисту життя та здоров’я учнів та освітян міста. 3 грудня 2021 року Міністерством охорони здоров'я надано роз'яснення щодо роботи закладів освіти під час карантину.

 

Заклади освіти міста працюють в умовах встановленого "помаранчевого" рівня епідемічної небезпеки

​​​Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2", відповідно до рішення керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов'язаної із поширенням на території України СОVID-19, з урахуванням протоколів від 23 вересня 2021 року № 26 позачергового засідання Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, від 23 вересня 2021 року № 26 позачергового засідання Першотравенської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановити на території міста Першотравенська "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки. Запроваджено посилені заходи контролю за дотриманням на території міста Першотравенська встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів. "Помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки  не містить додаткових обмежень.

 

В Україні подовжено карантин до 31 грудня 2021 року

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 грудня 2021 року. З 17 червня в Україні діють нові карантинні норми. За рішенням Державної комісії ТЕБ та НС вирішено встановити з 00 год. 00 хвилин 23 вересня 2021 року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України. Згідно індикаторів визначення рівнів епідемічної небезпеки "помаранчевого" рівня встановлено в Дніпропетровській області.

 

Робота закладів освіти міста в умовах встановленого "жовтого" рівня епідемічної небезпеки

21.09.2021 на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення щодо встановлення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2 з 23 вересня 2021 року 00 годин 00 хвилин, на території всіх регіонів України та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19. Відповідно до листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 22.09.2021 № 6889/0/211-21 міський відділ освіти наголосив на неухильному виконанні листа Міністерства освіти і науки України від 22.09.2021 № 1/9-487 «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти під час «жовтого» рівня епідемічної небезпеки» з 23.09.2021.

Відповідно до протоколу позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС від 22.09.2021 № 25 нагадуємо про:

-обов’язкове виконання у закладах освіти міста постанов Головного державного санітарного лікаря України від 06.09.2021 № 10 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», від 25.08.2021 № 8 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»;

-можливості залучення до процесу вакцинації працівників та можливостей наявних пунктів щеплень у закладах освіти;

-інформування та активне запрошення до вакцинації не лише працівників, а також їх родичів та родичів здобувачів освіти;

-широке інформування та роз’яснювальну роботу серед учасників освітнього процесу щодо протиепідемічних обмежень, передбачених для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;

-активізацію інформаційно-роз’яснювальної роботи на сайтах закладів освіти, Facebook, Viber та поширення соціальної реклами стосовно профілактики захворювання на гостру респіраторну хворобу СОVID-19, спричинену коронавірусом SАRS-СоV-2 і можливих наслідків захворювання та необхідності проведення вакцинації.

 

Освітянам міста: запитання і відповіді про вакцинацію від COVID-19

Працівники закладів освіти є однією з пріоритетних груп, яких зараз щеплюють проти COVID-19 в Україні. Щоб освітяни могли зробити свідомий вибір і захистити себе від коронавірусної хвороби, Міністерство охорони здоров’я разом з ЮНІСЕФ створили для них збірку відповідей на найпоширеніші запитання про вакцинацію проти COVID-19. У збірці “Освітянам: запитання і відповіді про вакцинацію від COVID-19” є відповіді на ключові запитання про вакцинацію і про те, які вакцини використовує Україна, як вони діють, які можуть бути реакції на них, про те, коли і як можна щепитися людям з різними супутніми хворобами та тим, хто вже переніс COVID-19. В ній також можна знайти алгоритм запису освітян на вакцинацію та інструкцію, як поводитися під час та після щеплення.  

Її електронну версію можна знайти за посиланням. Друковані примірники надійдуть до працівників закладів освіти по всій Україні. Більше інформації про вакцинацію проти COVID-19 шукайте на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

 

Загальноосвітні навчальні заклади міста запрошуються до участі у національному конкурсі «Вакциновані й відкриті»

Міністерство охорони здоров’я спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та магазином гаджетів та аксесуарів «Цитрус» оголошують національний конкурс «Вакциновані й відкриті». 

Заклади загальної середньої освіти можуть виграти цінні подарунки, якщо принаймні 80% їхнього колективу вакциновані від COVID-19:

- 3 суперпризи: набори з 10 комп’ютерів, 10 гарнітур та 10 роутерів для кожної школи-переможниці. 

- 15 мініпризів: набори з 10 гарнітур і роутера для кожної школи-переможниці.

Для участі у конкурсі, будь-якому представнику закладу потрібно зареєструвати школа онлайн за посиланням: cutt.ly/IQNTKQ3. Анкети прийматимуться до 23:59 29 вересня. Церемонія визначення, оголошення результатів конкурсу відбудеться 3 жовтня 2021 і буде приурочена до Дня вчителя.

«В Україні очікується поширення штаму «Дельта» й зростання захворюваності на COVID-19. В областях, які перейдуть до жовтого, помаранчевого або червоного рівнів епідемічної безпеки, відкритися та працювати у звичайному режимі зможуть лише ті освітні заклади, в яких мінімум 80% персоналу будуть повністю вакциновані», — наголошує Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Деталі контурсу за посиланням: Вакциновані й відкриті. В Україні стартував національний конкурс для шкіл, колективи яких вакцинуються від COVID-19

 

Все про вакцинацію від COVID-19 для працівників освіти

Україна розпочала п’ятий етап вакцинації. Всі охочі можуть вакцинуватись у найближчому пункті щеплень чи центрі масової вакцинації. Щеплення — добровільні й безоплатні. Вакцинація ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя.

Все про вакцинацію від COVID-19 

Більше про COVID-19  (про захворювання, симптоми захворювання, вакцини, як вакцинуватися).

Збереження відстані — це гарантія безпеки.

 

Проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках

Відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», пунктів 1 та 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, протоколу засідання оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 22.12.2020 року № 5, ведеться робота щодо проведення профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Заходи з імунопрофілактики щодо коронавірусної хвороби COVID-19 будуть здійснювати регіональні координатори, які визначені в кожній області.

Станом на 09 квітня 2021 року серед працівників освіти міста Першотравенська (620 осіб) провакциновано одну особу. 

Наказ МОЗ України "Про затвердження Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках"

Дорожня карта з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках

Вебінар “Вакцинація від COVID-19 для освітян”

Вебінар “Вакцинація від COVID-19 для освітян”. Під час події провідні експерти з імунопрофілактики, сімейної медицини та освіти не лише обговорять деталі процесу, але й дадуть відверті відповіді на запитання щодо вакцинації освітян, які братимуть участь у проведенні ЗНО-2021.

Під час вебінару обговорюватимуть такі питання:

особливості кампанії ЗНО у 2021 році та чому важлива вакцинація від Covid-19 для освітян;

пріоритетні групи для вакцинації серед освітян;

питання про ефективність і безпечність вакцинації від Covid-19.

Запрошені спікери: Сергій Горбачов, освітній омбудсмен, Федір Лапій, кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національного університету охорони здоров’я імені П.Шупика, Тетяна Вакуленко, заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти. 

Модераторка і керівниця проєкту — сімейна лікарка, доктор медичних наук, професор ЗДМУ Ірина Волошина.

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що 22 квітня о 14:00 відбудеться вебінар “Вакцинація від COVID-19 для освітян”

 

Серія вебінарів про епіднагляд за COVID-19

Серія вебінарів про епіднагляд за COVID-19про ключові оновлення нормативних документів МОЗ та рекомендацій ВООЗ в сфері епідеміологічного нагляду за SARS-CoV-2. Перша серія вебінарів буде присвячена руху інформації в системі епіднагляду за COVID-19Спікери будуть говорити про рух епідеміологічних даних щодо COVID-19 між електронною системою охорони здоров’я, а також між закладами первинної медичної допомоги та обласними лабораторними центрами МОЗ. Ця серія буде складатися з двох ідентичних вебінарів, аби ви могли обрати більш зручний для вас час: 

13 квітня 2021 року о 15:00. Реєстрація за посиланням

15 квітня 2021 року о 15:00. Реєстрація за посиланням

 

Симптоми, наслідки, імунітет, вакцини та інше: що світ знає про COVID-19. Підсумки-2020

Вчені дослідили, що SARS-CoV-2 може "жити":

до 3 годин – на cанітарно-гігієнічному папері і серветках, до 4 годин – на міді,

до 24 годин – на картоні, до 50 годин – на сталі,

до  2 днів – на обробленій деревині тканині та одягу, до  2-3 днів - на пластику,

до 7 днів – на медичних масках (на внутрішньому шарі маски вірус був активним протягом чотирьох діб)

до 28 днів – на склі, нержавіючій сталі і банкнотах.

Проте ризики заразитися через поверхні – низький. Тим не менш, це не нульовий ризик.

 

Коронавірус: профілактика інфікування і поширення

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19:

проводити наскрізне провітрювання приміщень та проведення вологих прибирань із використанням дезінфекційних засобів у приміщеннях;

не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання;

виділити приміщення для тимчасової ізоляції осіб з ознаками гострого респіраторного захворювання (в разі виявлення такої особи, вжити заходів для ізоляції від здорових осіб та негайно повідомити про випадок відповідний заклад охорони здоров'я);

обмежити масові заходи в закритих приміщеннях;

забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил
особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові рушники, серветки тощо);

проводити регулярну обробку рук спиртовмісним засобом та/або мити їх з милом;

забезпечити медичні пункти необхідними засобами та обладнанням (термометрами, бактерицидними випромінювачами, дезінфекційними та антисептичними засобами, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту тощо);

дотримуватися правил респіраторної гігієни (при кашлі та чханні прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх водою з милом);

користуватися одноразовими масками при необхідності, проводити їх заміну, як тільки вони стануть вологими чи забрудняться.

 

Уряд ухвалив зміни до правил карантину через COVID-19 – що змінюється для закладів освіти

З 24 лютого 2021 року на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки з окремими обмеженнями для закладів освіти. Водночас у регіонах, де буде встановлено "червоний" рівень, здобувачам забороняється відвідувати заклади освіти, що не стосується дитсадків, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів шкіл.

Зміни до правил карантину через COVID-19 відображено у постанові Кабінету Міністрів №104 від 17 лютого 2021 року.

Так, з 24 лютого на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки, згідно з нормами якого забороняється: 

відвідувати заклади освіти здобувачами, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом із підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів та персоналу закладу;

проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

Уряд ухвалив зміни до правил карантину через COVID-19 – що змінюється для закладів освіти

Як навчати дітей захищатися від хвороб: поради ЮНІСЕФ

Тимчасові правила організації роботи шкіл міста Першотравенська на період карантину

 

Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 06.10.2021 № 10 Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) 

 

Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 25.08.2021 № 8 Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

 

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень